BERJAYA TEENSTAR CHALLENGE 2017 GRAND FINALS

SOLO SINGING CATEGORY
WINNERS NAME SCHOOL
CHAMPION
(TEAM STARBUCKS)
Ell Havila Emilcah Jinorin
SMK BANDAR SRI DAMANSARA 2
1ST RUNNER-UP
(TEAM KRR)
Awangku Zaq Azmirul Bin Awang Jamaludin
SEKOLAH SENI MALAYSIA KUALA LUMPUR
2ND RUNNER-UP
(TEAM STARBUCKS)
Nuha Sakinah Binti Saiful Bahrin SMK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)
CULTURAL DANCING CATEGORY
WINNERS NAME SCHOOL
CHAMPION
(TEAM BERJAYA UCH)
Wan Danish Isyraf Bin Wan Mohd Suhaimi
Muhammad Adam Ariffhisham Bin Azly
Muhammad Irsyad Bin Jaafri
Muhammad Hakimi Bin Khairul Azuan
Khairil Mirza Bin Bazerin
SEKOLAH SULTAN ALAM SHAH
1ST RUNNER-UP
(TEAM KRR)
Mohamad Amin Idham Bin Khirul Akbar
Muhammad Afif Syahmi Bin Harun
Muhammad Harith Danial Bin Azmi
Muhammad Amir Bin Jamil
Muhammad Akmar Bin Ramlee
SEKOLAH SENI MALAYSIA KUALA LUMPUR
2ND RUNNER-UP
(TEAM BERJAYA UCH)
Nurul Liyana Binti Md Nor
Nur Aleeya Syamimie Binti Roszaiful
Nur Ainee Insyirah Binti Ahmad Yusri Ainee
Nur Alia Izzati Binti Zainal
Syasya Amalina Binti Shirinal Izuan
SEKOLAH SENI MALAYSIA KUALA LUMPUR
MODERN DANCING CATEGORY
WINNERS NAME SCHOOL
CHAMPION
(TEAM B INFINITE)
Rusell Cheah Min Feng
Jayden Lawrence Marsh
Bryan Woo Han Zhen
Joy Foong Kah Poh
Aloysius Ho Juin Rong
SRI EMAS INTERNATIONAL SCHOOL
1ST RUNNER-UP
(TEAM KRR)
Sonia Siew Yuen Mun
Preston Tong Jee Hern
Ng Faye
Lim Zhang Jet
Joey Chuah Zhi Wei
SM SRI KDU
2ND RUNNER-UP
(TEAM BERJAYA UCH)
Wong Kee Shawn
Darren Ong Guan Wen
Rachel Lim Sin Yue
Ng Xin Yi
SEKOLAH SRI KUALA LUMPUR
BAND CATEGORY
WINNERS NAME SCHOOL
CHAMPION
(TEAM KRR)
Nik Mohamed Shaqeel Bin Nik Arif Reza
Justin Tong Jee Yeung
Ng Faye
Ang Yuet Wen
Jaseindran A/L Ravindran
SM SRI KDU
1ST RUNNER-UP
(TEAM KRR)
See Qi Bin
Preston Tong Jee Hern
Sucimusalmah Binti Mohd Nasir
Hariez Zuhairi Rosli
Muhammad Haris Bin Azlan
SM SRI KDU
2ND RUNNER-UP
(TEAM BERJAYA UCH)
Muhammad Syahmi Bin Shamri
Muhammad Afiq Irsyad Bin Zulkarnain
Muhammad Daniel Haiqal Bin Muhamad Yusrie
Aiman Haqim Bin Mohamad Ramli
SEKOLAH SENI MALAYSIA KUALA LUMPUR
SPECIAL AWARDS NAME SCHOOL
BEST DANCER AWARD
(TEAM B INFINITE)
Aloysius Ho Juin Rong SRI EMAS INTERNATIONAL SCHOOL
BEST CREATIVITY AWARD
(TEAM B INFINITE)
K.K. Dance Crew
SEKOLAH SENI MALAYSIA KUALA LUMPUR
BEST SHOWMANSHIP AWARD
(TEAM BERJAYA UCH)
Darren Ong Guan Wen
SEKOLAH SRI KUALA LUMPUR
CHAMPION TEAM TEAM KRR