TEAM B INFINITE

PRELIM DATE: 7 JULY 2017

BAND
NAME GROUP(SCHOOL)
01 Ahmad Amirul Hakim Bin Basri
Faridzul Haziq Bin Roslan
Muhammad Syahirul Aiman Bin Abdul Hamid
Muhammad Aiman Bin Mohammad Zaidi
Demolicious (SMK Sungai Besi)
02 Daniel Peter a/l Peter George
Lee Guan Sheng
Muhammad Amirul Firdaus Bin Herman Koto
Muhamad Zaffran Bin Zaharin
No Expectation (SMK Seri Ampang)
03 Amierul Sanim Bin Jaafar Sidek
Muhammad Alif Fadzilah Bin Muhammad Nor Azizan
Muhammad Amirul Rizuan Bin Safarin
Mohamad Asyraf Daniel Bin Mohamad Ali Muhammad Syarifuddin Akmal Bin Yusoff
F1 Buskerz (SMK Sungai Besi)
04 Nik Zackry Bin Nik Ahmad Huzlan
Wan Roshairi Mirza Bin Wan Rohaizad
Mohamad Syabil Ismail Bin Azman
Azlan Bin Alwi
Nursofeana Binti Mohammed Sani
After School Catastrophe (SMK Taman SEA)
NAME GROUP(SCHOOL)
05 Muhammad Luqman Bin Ismail
Ahmad Samir Bin Noorazli
Muhammad Aiman Za'im Bin Sharuddin
Muhammad Azam Bin Azmi
Muhammad Hafiz Bin Abdul Rahim
The Seventeen (SMK Cheras)
06 Donavan Issac a/l Dennis
Ian Lim Tyng Yean
Sua Yong Rong
Melissa Ann Liew
Cheong Karr Mei
5 Minutes (SMK Seri Sentosa)
07 John Paul Sim Yong Ming
Daniel John Chen Hong Soo
Aidiel Emir Bin Anshary
Ahmad Nadree Omar
Geronimo (SMK Damansara Jaya)

PRELIM DATE: 23 JULY 2017

SOLO SINGING
NAME SCHOOL
01 Afiq Zafri Fizri Bin Zulkifli
Sekolah Seni Malaysia KL
02 Ahmad Aliff Husaini Bin Mohd Ariffin
SM Sains Tuanku Jaafar, N9
03 Ahmad Ikmal Hakim Bin Ahmad Kamil
SMK Bukit Bandaraya
04 Al-Haziq Bin Abu
SMK Jelai, N9
05 Amanda Lee Pei Ying
Sri Emas International School
06 Amierul Iskandar Shah
SMK Bukit Bandaraya
07 Amilia Balqis Binti Muhamad Rosman
SMK Seksyen 7 Shah Alam
08 Amir Johar Bin Nadim
SMK Bukit Bandaraya
09 Amrita Varshini a/p Dhineshnarayanan
SMK Bukit Bandaraya
10 Andrianna Fernandez Binti Azmi
SMK St. Mary
11 Caroline Quah
SMJK Chong Hwa
12 Celine Tong Shuyi
SMK Seksyen 10 KD
13 Cheng Min Foong
SMK Damansara Jaya
14 Cho Yee Xiang
SMK Chi Wen, N9
15 Dakshayani Vijaya Sangkar
Sri Emas International School
16 Divvya Vijay
SMK St. Mary
17 Goh Yee Xuen
Sri Emas International School
18 Hakimi Bin Nor Azami
SMK Kelana Jaya
19 John Paul Sim Yong Ming
SMK Damansara Jaya
20 Jolene Tan Hui Ling
Sri Emas International School
21 Kristin Pek Su-Wen
SMJK Chong Hwa
22 Leng Giat Ying
SMK Damansara Jaya
23 Lim Jie Qi
SMJK Chong Hwa
24 Lum Yi Wen
SMJK Chong Hwa
25 Mohamad Amirul Syazwan Bin Suwaimi
SMK Jelai, N9
26 Muhamad Irfan Asyraf Bin Amri
SMK Bandar Sunway
27 Muhammad Alif Bin Amri
SMK Seri Perpatih, N9
28 Muhammad Amin Bin Aizam
SMK Bukit Bandaraya
29 Muhammad Ariff Ikmal Bin Muhd Noor
SMK Seksyen 10 KD
30 Muhammad Haikal Bin Mohd Muharen
SMK Bukit Bandaraya
31 Muhammad Harith Haikal Bin Saiful Bahri
SMK Seksyen 7 Shah Alam
32 Muhammad Ikhmal Bin Ibrahim
SMK Bukit Bandaraya
33 Muhammad Iqram Bin Abubakar
SMK Cheras
34 Norazimatul Najiha Binti A. Rahim
SMK Dato' Undang Musa Al-Haj
35 Norshafiqah Binti Mohamed Nor Aman Shah
SMK Bandar Baru Serting, N9
36 Nur Afreena Binti Saiful Najib
SMK Datok Lokman
37 Nur Alisya Binti Rozmi Humaidi
SMK Wangsa Melawati
38 Nur Amirah Fakhira Binti Rusli
SMK Bukit Bandaraya
39 Nur Arissa Binti Roshedy
SMK Cheras
40 Nur Evelyn Eleanor Binti Adrian
SMK Bukit Bandaraya
41 Nurul Balqys Syasya Binti Baharudin
SMK Wangsa Melawati
42 Nurul Basyirah Binti Abd Zaini
SMK Bukit Bandaraya
43 Nurul Iman Balqis Binti Jaafar
SMK Datok Lokman
44 Oi Xian Yi
SMJK Chong Hwa
45 Peterson Cheran
SMK Seksyen 7 Shah Alam
46 Pooja Nair a/p P Rajendran
SMK Kelana Jaya
47 Roxanne Lee Kah Yean
Tunku Putra School
48 Siti Nur Afrina Nayli Binti Ahmad Usamah
SMK Datok Lokman
49 Sofienaz Najwa Binti Samsudin
SMK Dato' Undang Musa Al-Haj
50 Sophia Chai Yun Fen
Sekolah Sri UCSI
51 Tan Hock Sheng
Sekolah Sri UCSI
52 Tiew Kai Wen
SMJK Chong Hwa
CULTURAL DANCING
NAME SCHOOL GROUP
01 Amirul Rasyid Bin Imran
Muhd Aniq Zafran Bin Noor Asnizar
Zarul Aiman Bin Zaheran
Ahmad Danish Hakeem Bin Mohamed Hanafiah
Afiq Zafri Fizri Bin Zulkifli
Sekolah Seni Malaysia Kuala Lumpur The Zapin Crew
02 Purvagini Takksha a/p Thirunavokkarasu
Aumpraba a/p Nagendran
Alysha Jayradha
Yathavi a/p Ramasamy
Durgadevi a/p Supramaniam
SMK Bukit Mewah, Seremban Aggni Dancers
03 Bhagya Laxmi Ramesh Kumar
Shalini Kumara Velan
SMK (P) Taman Petaling DGN
04 Shivaani a/p Periannan
Nur Amira Aliya
Anushkha a/p Ananthan
Prithika a/p Pathmanaba
Sabrina Koo Pei
SMK Bukit Mewah, Seremban Dazzling Stars
05 Farrah Aleeya Binti Nazlee
Zulaika Binti Md. Thani
Aina Nursyahira Binti Azlan
Nurul Azza Azyra Binti Azlan
Siti Suraini Binti Saharuddin
SMK Bandar Sunway Little Sunway
06 Lim Hung Ting
Koong Kar Yee
Hiew Huiyee
SMK Bukit Mewah, Seremban The Paranoid Blacklight
07 Muhammad Adam Aiman Yusni
Muhammad Haizam Jama
Wan Hazeem Mistaqim Wan Ahmad
Aina Hazwani Haniff
Nur Izzah Zafirah Ismail
SMK Jelai, Kuala Pilah Seni Gemalai
08 Aina Syazwani Mohd Saini
Nuradira Ismail
Nuradrina Ismail
Muhammad Izzul Zakwan Ismail
Haziq Hafizuddin Rashid
SMK Jelai, Kuala Pilah Seni Gemala
09 Faizatul Akhma Binti Jabri
Nur Anis Afiqah
Nur Ezzatul Husna
Nur Fatin
Jasmine
SMK Bandar Sunway Sunway Arts
10 Jessica Soo
Wong Hung En
Ong Bee Yoke
Emily Cheong
Kwok Pei Ying
SMK Bukit Mewah, Seremban First
MODERN DANCING
NAME SCHOOL GROUP
01 Aloysius Ho Juin Rong
Joy Foong Kah Poh
Jayden Lawrence Marsh
Russell Cheah Min Feng
Bryan Woo Han Zhen
Sri Emas International School Xcalate
02 Chloe Lim Jieh Xuen
Lim Jasmine Ngee Xin
SM Sri UCSI Dangerous Divas
03 Jeerayuth Lee Seesuwan
Choo Jun Ian
Lee Heng Yew
SMK (L) Methodist KL Ajax Crew
04 Neoh Jia Ping
Chu Mei Jin
Yap Poh Nee
Emily Yim
Tang Yee Ding
SMK Taman SEA The Light
05 Megat Danish Bin Mohd Fozae
Iman Danial Abdullah
SMK Damansara Utama Sempoi
06 Nurdiana Safiah Binti Aswadimanor
Susmitha Sen
Naisya Binti Ahmad Fadzil
SMK USJ 12 Phoniex
07 Farhanim Nabila Binti Fazil
Siti Fadhlina Binti Razale
Wan Adlina Binti Mohd Azlan
Ainnul Balqis Binti Hairman
Amelia Natasha Binti Alias
SMK Puteri Ampang K.S.Crew
08 Hemasri a/p Murukan
Shivlleny a/p Stephen A
SMK Puteri Titiwangsa Jr Dancers
09 Qistina Aqilah Binti Ahmad Ahsakin
Mai Dini Azueen Binti Aznur
Nurul Nabila Binti Ridwan
SMK Shah Alam MapsosA
10 Devaraj a/l Kaliannan
Kyeshen Kumar a/l Chandran
Sharvin a/l Murugan
Yuvaraj a/l Paramasivam
Sharvinthen
SMK Bandar Sunway Sunway Boys
11 Amir Hizwan
Muhammad Luqman
Mohd Syah Arsyad
Muhd Luqman
SMK Bandar Sunway Last Minute
12 Goh Jia Yen
Goh Xuan Huew
SMK Bukit Mewah, Seremban A&E Sisters
13 Amirul Rasyid Bin Imran
Muhd Aniq Zafran Bin Noor Asnizar
Zarul Aiman Bin Zaheran
Ahmad Danish Hakeem Bin Mohamed Hanafiah
Afiq Zafri Fizri Bin Zulkifli
Sekolah Seni Malaysia Kuala Lumpur K.K. Dance Crew
Note: This list will be progressively updated.