TEAM KRR

PRELIM DATE: 7 JULY 2017

BAND
NAME GROUP(SCHOOL)
01 Kishaannth Bala Chandran
Wan Ikmal Arif Bin Wan Othman
Anwarasheed Bin Kamarul Zaman
Adam Arif Bin Ashaari
Muhammad Nukman Hatim Bin Jofa Hilmi
Not Yet (SMK Bandar Utama Damansara 3)
02 Ahmad Firas Bin Ahmad Kushairi
Irfan Danish Bin Amir Hamzah
Fhairoz Musthaqem Bin Shamsul
Khairul Aizat Bin Azizul Fian
Arakian Band (Sekolah Seni Malaysia Kuala Lumpur)
03 Umi Amirah Binti Mohamad Wasli
Amira Sophia Binti Abd Samad
Izzat Musyrif Bin Fazuly
Adha Ariffin Bin Kamarul Ariffin
Muhammad Aniq Aqil Bin Badarulnizam
Alam Damai Band (SMK Alam Damai)
04 Najmi Bin Najmuddin
Muhammad Hafiz Bin Ahmad Badri
Aidid Alfian Bin Fadhilah
Uwais Bin Shamsuddin
Stargazer (SMK Taman Setiawangsa)
05 Angel Ang Yuet Wen
Ng Faye
Justin Tong Jee Yeung
Nik Mohamed Shaqeel Bin Nik Arif Reza
Jaseindran Ravindran
AfterGlow (SM Sri KDU)
06 Sucimusalmah Binti Mohd Nasir
Hariez Zuhairi Rosli
Preston Tong Jee Hern
See Qi Bin
Muhammad Haris Bin Azlan
Lower Than Atlantis (SM Sri KDU)
07 Ong Xi Ze
Jenna Loh Yee Jing
Caroline Ann Jia Ling
Ong Ning
The Crystal Roses (SMK Taman SEA)

PRELIM DATE: 22 JULY 2017

SOLO SINGING
NAME SCHOOL
01 Ahmad Firas Bin Ahmad Kushairi
Sekolah Seni Malaysia KL
02 Aiman Shah Bin Ali Machmud SMK Sentul Utama
03 Aina Nur Syafieka Binti Mohd Shahrill SMK Taman Seri Rampai
04 Alyssa Sophia Binti Ashraf Martinus SMK Damansara Utama
05 Awang Ku Muhammad Daniel Bin Awang Din Sek Sultan Alam Shah
06 Awangku Zaq Azmirul Bin Awang Jamaludin Sekolah Seni Malaysia KL
07 Caleb Kok Jia Xu SMK (L) Methodist KL
08 Chan Pei Yee SMK Sultan Salahuddin Abdul Aziz Shah
09 Dahlia Iman Binti Razalli SMK Convent Bukit Nanas
10 Dahlia Binti Khairil Azmi Sekolah Sri Bestari
11 Ethan Andrew Chan Fing-Wing Sekolah Sri Bestari
12 Faustina Mary a/p Robert Rajub SMK Convent Klang
13 Harith Akmal Bin Isham Mudin Sekolah Seni Malaysia KL
14 Izmeer Bin Ibrahim SMK Bandar Utama Damansara 4
15 Janelle Arnelia Sri Nobel International School
16 Jas Zafran Adam Bin Jasasikin SMK Cochrane Perkasa
17 Kirthini Maniam SMK Subang Utama
18 Lor Sheng Hui SMK Seri Hartamas
19 Maizatul Amirah Binti Mahat SMK (P) Taman Petaling
20 Marsya Qistina Binti Mohamed Shahrin SMK Convent Klang
21 Mohd Haziq Fawwaz Bin Mohd Razali SMK Tinggi Port Dickson
22 Muhammad Bin Abdullah SMK USJ 4
23 Muhammad Adam Wafi Bin Mohd Razali Sek Sultan Alam Shah
24 Muhammad Fikri Izzuddin Bin Md Nordin Sek Sultan Alam Shah
25 Muhammad Izzuddin Bin Baharudin Sekolah Seni Malaysia KL
26 Ng Yee Wen Sekolah Sri Bestari
27 Noor Adib Bin Mazuki SMK Damansara Utama
28 Norfarahain Binti Zahary SMK Taman Seri Rampai
29 Nur Aleyya Binti Adam Malek SMK Seri Hartamas
30 Nur Farah Emylia SMK Sentul Utama
31 Nur Maisarah Binti Kamalhisham SMK Convent Bukit Nanas
32 Nurain Fatin Fatehah Binti Abdul Ghafar SMK Sultan Salahuddin Abdul Aziz Shah
33 Nurina Tihani Binti Zambrie Sekolah Seni Malaysia KL
34 Nurul Azreen Natasha Binti Mohd Asri SMK Damansara Damai 1
35 Puteri Nuraimi Emalyn Binti Meor Emri Farid SMK PP16(1)
36 Putri Arissa Binti Mohathir SMK Convent Klang
37 Rabbiyatul Aisyah Binti Zairi SMK Bandar Baru Sentul
38 Rania Anatasha Foo Sekolah Sri Bestari
39 Saweya Syatra Binti Mohd Suhaimi SMK Damansara Utama
40 Siti Zaiton Binti Yusof SMK USJ 4
41 Sofea Anatasha Foo Sekolah Sri Bestari
42 Tharaa a/p Sreenivasa SMK Seri Hartamas
43 Vernice Yap Xiao Thong Wesley Methodist International School
44 Yoon Shin Tyan SMK USJ 4
CULTURAL DANCING
NAME SCHOOL GROUP
01 Muhd Harith Danial Bin Azmi
Muhammad Amir Bin Jamil
Muhammad Afif Syahmi Bin Harun
Mohamad Amin Idham Bin Khirul Akbar
Muhammad Akmar Bin Ramlee
Sekolah Seni Malaysia Kuala Lumpur Budak Zapin
02 Harshytha Hareny a/p Gunalan
Yoshini a/p Saravanan
SMK USJ 13 The Takke Thime Tas'
03 Nur Azieyati Binti Dato' Amir Hussin
Nur Aina Natasya Shafeai
Dhaniya Silvester Loo
Law Yan Ming
Keerti a/p C. Viji
Sekolah Sri Bestari Puteri BesTARI
04 Zahiratul Afiqah Binti Zaenal Abidin
Nur Amirah Binti Muhammad Norhisan
Sharifah Nur Adila Ashikin Binti Utra Halhat
Aleea Sue Hana Binti Ishak
Ainin Safiyya Binti Asrul Efendi
Sekolah Seni Malaysia Kuala Lumpur Inang Si Dara
05 Rosdiyanah Binti Roslan
Nur Fadzilah Binti Mudzakir
Nurul Fatihah Binti Nordin
Aliya Umairah Binti Abdul Rahman
Nur Rabiatul Alya Binti Amrulnizam
SMK USJ 13 Thirteenians
06 Bella Izzah Binti Abdul Hisham
Tania Nazirah Binti Mohd Shukor
Nik Farra Arisha Binti Shaharin
Safea Hannah Binti Mohd Fairuz
Anniesemelda Binti Hasrolnizam
SMK USJ 13 Amarillis
07 Sumedha a/p Paner Selvam
Leong Mum Kei
Malashaarey
Shailashyne a/p Ganesh Kumar
Jeevetha a/p Vinayagam
SMK USJ 13 Bolly Dancers
08 Nur Syafika Binti Md Samsudin
Noor Afrina Binti Nor Azemi
Fatimah Binti Aziz
SMK Puchong Permai Permai Seni
09 Wong Yi Ting
Lim Jia Xin
Lim Jia Yi
Amelia Ng Ser Ching
Nurul Aqidah
SMK Puchong Permai Wisteria
10 Nur Nadzirah Binti Adam
Nor Syakirah Binti Abdullah
Nur Shahrizah Amira Binti Zamri
Shafieza Amira Binti Mansor
Nor Fatin Aishah Binti Osman
SMK Bandar Utama Champz
MODERN DANCING
NAME SCHOOL GROUP
01 Ng Faye
Sonia Siew Yuen Mun
Joey Chuah Zhi Wei
Preston Tong Jee Hern
Lim Zhang Jet
SM Sri KDU Caliber
02 Shakila Binti Azmi
Hansreet Kaur Bhullar
SMK Convent Bukit Nanas Dancing Beats
03 Farwizah binti Hamzah
Aleena Sue Hana Binti Ishak
Nurlaila Nailie bin Zainal Abidin
Zahiratul Afiqah binti Zaenal Abidin
Ainin Safiyya bin Asrul Effendi
Sekolah Seni Malaysia Kuala Lumpur AJ Screamers
04 Cheong Xin Ran
Siau Ruo Qien
Liew Si Yu
Low Xin Xuan
SMJK Katholik Sweet Beanz
05 Zoe Lee-Vincent
Theshna Devanarayanan
SMK Seri Sentosa ZestCT
06 Muhammad Aizat Alif
Sayed Mohammad
SMK Taman Seri Rampai Divas Generation
07 Kristin Cheong Li Yue
Kelly Lim Jia Yi
Yeoh San San
SMK Desa Perdana D.16.G
08 Lee Xing Yeuat
Moo Xin Ying
Kelly Liaw Sheet Ling
SMK Sri Sentosa Limitless
09 Ng Kah Xin
Muhammad Syafiq Naim Bin Said
Muhammad Ikhwan Bin Saidin
Alif Afnan Bin Haji Azhary
SMK Seri Ampang J-hope
10 Rachel Ong Li Xuan
Lee Man Gie
Wong Ching Ling
Natasha Lim Zi Yi
Rachel Ong Kai Qing
Sekolah Sri Bestari ACE
11 Michelle Priya a/p Patric Mickel
Shavyna a/p Rajamogan
Koshini a/p Balakrishnan
SMK Bandar Utama Three Girls
12 Nurul Farisha Binti Hassan
Nurul Fakhira Binti Hassan
Nur Erika Adrien Binti Ahmad Zamri
Nurul Shaira Binti Zolkeflee
Alfin Binti Marju
SMK Sultan Abdul Samad Blackbeat
13 Nur Haizam Syafiena Bt Ruhaizam
Nurul Asirah Batrisyia
Sarah Batrisyia Binti Mazlan
SMK St. Mary The Infinite 3 Gerls
14 Valerie Ching Sue Yen
Irvin Pun Khai Xian
Marcus Ong Wei Bok
Sirius Scholar Sirius Identity
15 Ryan Yan Boone Yew
Sonia Cheong Tzong Wey
Kennerth Chew Jia Wei
Leroy Tan Heng Jie
Sri Emas International School Gold Diggerz
16 Foo Wai Xuan
Amanda Khoo Shu Fang
Natalie Lee Ji Thong
Tan Ren Kai
Sirius Scholar Teletubbies
17 Belen Lee Tze Yee
Chee Qian Yuan
Low Min Xuan
Ong Wei Lim
Sri Emas International School 96-73 Crew
Note: This list will be progressively updated.