BERJAYA TEENSTAR CHALLENGE 2018 GRAND FINALS

SOLO SINGING CATEGORY
WINNERS NAME SCHOOL
CHAMPION
(TEAM STARBUCKS)
SITI ERINSHAHIRA BINTI JAMALLUDIN
SMK (P) METHODIST MELAKA
1ST RUNNER-UP
(TEAM COSWAY)
NISHA NABILLA BINTI NOR AZLAN
SEKOLAH SENI MALAYSIA KUALA LUMPUR
2ND RUNNER-UP
(TEAM COSWAY)
ROXANNE LEE KAH YEAN LODGE INTERNATIONAL SCHOOL
MODERN DANCING CATEGORY
WINNERS NAME SCHOOL
CHAMPION
JOSHUA & SAIBYA
(TEAM BERJAYA UC)
SAIBYA THIALAN
JOSHUA LIM HENG XU
SUNWAY INTERNATIONAL SCHOOL
1ST RUNNER-UP
FREAKY GIRLS
(TEAM KRR)
NURFIQA QAISARA BINTI FAISAL
SITI FASIHA FERLINDA BINTI HASMAR HONIZ
MARTHA LOUVY KENNEDY
SMK CONVENT BUKIT NANAS
2ND RUNNER-UP
FULEMAK BOYS
(TEAM STARBUCKS)
ETHAN WONG KIN HAN
JEREMY TAN JIEN WEI
SIRIUS SCHOLAR
CULTURAL DANCING CATEGORY
WINNERS NAME SCHOOL
CHAMPION
SINAR TARI
(TEAM STARBUCKS)
MUHAMMAD DANIAL LUQMAN GEOFFREY BIN MOHD EEZANI GEOFFREY
MUHAMMAD AFIQ BIN MOHD FADZIL
MOHAMAD FIAZ IQMAL BIN MOHTAR
ALISYA BASREE BINTI HANIF BASREE
INTAN NURAMIRA ERRIANA BINTI AMIRUL
NURIN NABILAH BINTI HIDAYATULSALIHIN
SMK SEKSYEN 9 SHAH ALAM
1ST RUNNER-UP
ASTARI
(TEAM BERJAYA UC)
WAN DANISH ISYRAF BIN W MOHD SUHAIMI
MUHAMMAD IRSYAD BIN JAAFRI
HAFIZUDDIN EIMAN BIN IKMAL HISHAM
ABDUL HASIF AQIL BIN ABDUL HADI
HANIF ABDUL AZIZ BIN MOHD NORDIN
SEKOLAH SULTAN ALAM SHAH
2ND RUNNER-UP
DANZONERS
(TEAM STARBUCKS)
SOON XIN YING
VIVIAN TAN CHUI LING
ASHLEY NG YU RUI
CHEN YI LENG
ONG SHYE ER
TAN YEUN ER
SMKJK CHUNG HWA KLANG
SPECIAL AWARDS NAME SCHOOL
BEST CREATIVITY
SINAR TARI
(TEAM STARBUCKS)
MUHAMMAD DANIAL LUQMAN GEOFFREY BIN MOHD EEZANI GEOFFREY
MUHAMMAD AFIQ BIN MOHD FADZIL
MOHAMAD FIAZ IQMAL BIN MOHTAR
ALISYA BASREE BINTI HANIF BASREE
INTAN NURAMIRA ERRIANA BINTI AMIRUL
NURIN NABILAH BINTI HIDAYATULSALIHIN
SMK SEKSYEN 9 SHAH ALAM
BEST DANCER AWARD
(MODERN DANCING)
(TEAM STARBUCKS)
JEREMY TAN JIEN WEI
SIRIUS SCHOLAR
BEST DANCER AWARD
(CULTURAL DANCING)
(TEAM BERJAYA UCH)
MUHAMMAD AIRUL AFFIZAN BIN ABDULLAH
SMK SEREMBAN 2
BERJAYA TEENSTAR OF THE YEAR(MALE)
(TEAM BERJAYA UCH)
JOSHUA LIM HENG XU
SUNWAY INTERNATIONAL SCHOOL
BERJAYA TEENSTAR OF THE YEAR(FEMALE)
(TEAM STARBUCKS)
SITI ERINSHAHIRA BINTI JAMALLUDIN
SMK (P) METHODIST MELAKA
CHAMPION TEAM TEAM COSWAY